CD214B-T85ALF
Part number:
CD214B-T85ALF
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
TVS DIODE 85VWM 137VC SMB
currency:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Type
    Zener
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Applications
    General Purpose
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    4.4A
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    85V
  • Supplier Device Package
    SMB (DO-214AA)
  • Unidirectional Channels
    1
  • Voltage - Breakdown (Min)
    94.4V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    137V
  • Power - Peak Pulse
    600W