CD214C-T100CALF
Part number:
CD214C-T100CALF
describe:
TVS DIODE 100VWM 162VC SMC
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    9.3A
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    100V
  • Supplier Device Package
    SMC (DO-214AB)
  • Bidirectional Channels
    1
  • Voltage - Breakdown (Min)
    111V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    162V
  • Power - Peak Pulse
    1500W (1.5kW)