CD214C-T11ALF
Part number:
CD214C-T11ALF
describe:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMC
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    82.4A
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    11V
  • Supplier Device Package
    SMC (DO-214AB)
  • Unidirectional Channels
    1
  • Voltage - Breakdown (Min)
    12.2V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    18.2V
  • Power - Peak Pulse
    1500W (1.5kW)