CD214C-T45ALF
Part number:
CD214C-T45ALF
describe:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMC
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    20.6A
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    45V
  • Supplier Device Package
    SMC (DO-214AB)
  • Unidirectional Channels
    1
  • Voltage - Breakdown (Min)
    50V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    72.7V
  • Power - Peak Pulse
    1500W (1.5kW)