CD214C-T6.5ALF
Part number:
CD214C-T6.5ALF
describe:
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMC
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    133.9A
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    6.5V
  • Supplier Device Package
    SMC (DO-214AB)
  • Unidirectional Channels
    1
  • Voltage - Breakdown (Min)
    7.22V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    11.2V
  • Power - Peak Pulse
    1500W (1.5kW)