CDNBS08-SRDA15-4
Part number:
CDNBS08-SRDA15-4
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
TVS DIODE 15VWM 30VC 8-SOIC
price
1
specifications
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Type
    Steering (Rail to Rail)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Applications
    Ethernet
  • Capacitance @ Frequency
    15pF @ 1MHz
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    17A (8/20µs)
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    15V
  • Supplier Device Package
    8-SOIC
  • Unidirectional Channels
    4
  • Voltage - Breakdown (Min)
    16.7V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    30V
  • Power - Peak Pulse
    500W