CDNBS08-SRDA3.3-6
Part number:
CDNBS08-SRDA3.3-6
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
TVS DIODE 3.3VWM 10.9VC 8-SOIC
currency:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Type
    Steering (Rail to Rail)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Applications
    Ethernet
  • Capacitance @ Frequency
    15pF @ 1MHz
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    43A (8/20µs)
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    3.3V
  • Supplier Device Package
    8-SOIC
  • Unidirectional Channels
    6
  • Voltage - Breakdown (Min)
    4V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    10.9V
  • Power - Peak Pulse
    500W