CDR01BP100BKUS7185
Part number:
CDR01BP100BKUS7185
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP CER 10PF 100V BP 0805
package:
Tape & Reel (TR)
ROHS status:
None
price
100
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Temperature Coefficient
    BP
  • Size / Dimension
    0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Applications
    High Reliability
  • Thickness (Max)
    0.055" (1.40mm)
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Capacitance
    10 pF