CDR01BP101BJSR7185
Part number:
CDR01BP101BJSR7185
describe:
CAP CER 100PF 100V BP 0805
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Temperature Coefficient
    BP
  • Size / Dimension
    0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Thickness (Max)
    0.055" (1.40mm)
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Capacitance
    100 pF