CDR01BX222BKUS7185
Part number:
CDR01BX222BKUS7185
describe:
CAP CER 2200PF 100V BX 0805
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Size / Dimension
    0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Thickness (Max)
    0.055" (1.40mm)
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Capacitance
    2200 pF