CDR05BX224AKUS7185
Part number:
CDR05BX224AKUS7185
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP CER 0.22UF 50V BX 1825
package:
ROHS status:
None
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Package / Case
    1825 (4564 Metric)
  • Temperature Coefficient
    BX
  • Size / Dimension
    0.180" L x 0.250" W (4.57mm x 6.35mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Applications
    High Reliability
  • Thickness (Max)
    0.080" (2.03mm)
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Capacitance
    0.22 µF