CDR31BP471BJUS7185
Part number:
CDR31BP471BJUS7185
describe:
CAP CER 470PF 100V BP 0805
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Size / Dimension
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Thickness (Max)
    0.051" (1.30mm)
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Capacitance
    470 pF