CDR31BX152BKUS7185
Part number:
CDR31BX152BKUS7185
describe:
CAP CER 1500PF 100V BX 0805
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Temperature Coefficient
    BX
  • Size / Dimension
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Thickness (Max)
    0.051" (1.30mm)
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Capacitance
    1500 pF