CDR32BP100BJUS7185
Part number:
CDR32BP100BJUS7185
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP CER 10PF 100V BP 1206
package:
ROHS status:
None
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Temperature Coefficient
    BP
  • Size / Dimension
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Applications
    High Reliability
  • Thickness (Max)
    0.051" (1.30mm)
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Capacitance
    10 pF