CDR32BX333AKWS7185
Part number:
CDR32BX333AKWS7185
describe:
CAP CER 0.033UF 50V BX 1206
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Temperature Coefficient
    BX
  • Size / Dimension
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Thickness (Max)
    0.051" (1.30mm)
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Capacitance
    0.033 µF