CDR32BX472BKUS7185
Part number:
CDR32BX472BKUS7185
describe:
CAP CER 4700PF 100V BX 1206
package:
Tape & Reel (TR)
price
100
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Temperature Coefficient
    BX
  • Size / Dimension
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Thickness (Max)
    0.051" (1.30mm)
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Capacitance
    4700 pF