CDR33BX223BKUS
Part number:
CDR33BX223BKUS
describe:
CAP CER 0.022UF 100V BX 1210
package:
Tape & Reel (TR)
price
100
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Temperature Coefficient
    BX
  • Size / Dimension
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Thickness (Max)
    0.059" (1.50mm)
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Capacitance
    0.022 µF