CDR34BP103AKUS7185
Part number:
CDR34BP103AKUS7185
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP CER 10000PF 50V BP 1812
package:
ROHS status:
None
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Temperature Coefficient
    BP
  • Size / Dimension
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Applications
    High Reliability
  • Thickness (Max)
    0.059" (1.50mm)
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Capacitance
    10000 pF