CDR34BP472BFUS7185
Part number:
CDR34BP472BFUS7185
describe:
CAP CER 4700PF 100V BP 1812
package:
Tape & Reel (TR)
price
100
specifications
  • Tolerance
    ±1%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Temperature Coefficient
    BP
  • Size / Dimension
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Thickness (Max)
    0.059" (1.50mm)
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Capacitance
    4700 pF