CDR34BX154AKUS7185
Part number:
CDR34BX154AKUS7185
describe:
CAP CER 0.15UF 50V BX 1812
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Temperature Coefficient
    BX
  • Size / Dimension
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Thickness (Max)
    0.059" (1.50mm)
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Capacitance
    0.15 µF