CDR35BX334AKUS7185
Part number:
CDR35BX334AKUS7185
describe:
CAP CER 0.33UF 50V BX 1825
price
100
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Package / Case
    1825 (4564 Metric)
  • Size / Dimension
    0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Thickness (Max)
    0.059" (1.50mm)
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Capacitance
    0.33 µF