CDSOD323-T12L
Part number:
CDSOD323-T12L
describe:
TVS DIODE 12VWM 28.6VC SOD323
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C
  • Applications
    HDMI, USB OTG
  • Capacitance @ Frequency
    1pF @ 1MHz
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    11A (8/20µs)
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    12V
  • Voltage - Breakdown (Min)
    13.3V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    28.6V (Typ)
  • Power - Peak Pulse
    350W