CDSOD323-T15C
Part number:
CDSOD323-T15C
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
TVS DIODE 15VWM 31.8VC SOD323
package:
Tape & Reel (TR)
price
3000
specifications
  • Package / Case
    SC-76, SOD-323
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Type
    Zener
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance @ Frequency
    3pF @ 1MHz
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    10A (8/20µs)
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    15V
  • Supplier Device Package
    SOD-323
  • Bidirectional Channels
    1
  • Voltage - Breakdown (Min)
    16.7V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    31.8V (Typ)
  • Power - Peak Pulse
    350W