CDSOD323-T15S
Part number:
CDSOD323-T15S
describe:
TVS DIODE 15VWM 30VC SOD323
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance @ Frequency
    100pF @ 1MHz
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    17A (8/20µs)
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    15V
  • Supplier Device Package
    SOD-323
  • Unidirectional Channels
    1
  • Voltage - Breakdown (Min)
    16.7V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    30V (Typ)
  • Power - Peak Pulse
    500W