CDSOD323-T18SC
Part number:
CDSOD323-T18SC
describe:
TVS DIODE 18VWM 40VC SOD323
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance @ Frequency
    40pF @ 1MHz
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    9A (8/20µs)
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    18V
  • Supplier Device Package
    SOD-323
  • Bidirectional Channels
    1
  • Voltage - Breakdown (Min)
    20V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    40V (Typ)
  • Power - Peak Pulse
    400W