CDSOD323-T24
Part number:
CDSOD323-T24
describe:
TVS DIODE 24VWM 56VC SOD323
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance @ Frequency
    3pF @ 1MHz
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    6A (8/20µs)
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    24V
  • Voltage - Breakdown (Min)
    26.7V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    56V (Typ)
  • Power - Peak Pulse
    350W