CDSOT23-T12C
Part number:
CDSOT23-T12C
describe:
TVS DIODE 12VWM 25.9VC SOT23-3
package:
Tape & Reel (TR)
price
3000
specifications
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance @ Frequency
    90pF @ 1MHz
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    21.61A
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    12V
  • Supplier Device Package
    SOT-23-3
  • Bidirectional Channels
    1
  • Voltage - Breakdown (Min)
    13.3V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    25.9V
  • Power - Peak Pulse
    500W