CDSOT23-T15LC
Part number:
CDSOT23-T15LC
describe:
TVS DIODE 15VWM 30VC SOT23-3
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Capacitance @ Frequency
    5pF @ 1MHz
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    17A (8/20µs)
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    15V
  • Supplier Device Package
    SOT-23-3
  • Bidirectional Channels
    1
  • Voltage - Breakdown (Min)
    16.7V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    30V
  • Power - Peak Pulse
    500W