CDSOT23-T36C
Part number:
CDSOT23-T36C
describe:
TVS DIODE 36VWM 76.8VC SOT23-3
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Capacitance @ Frequency
    60pF @ 1MHz
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    9A (8/20µs)
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    36V
  • Supplier Device Package
    SOT-23-3
  • Bidirectional Channels
    1
  • Voltage - Breakdown (Min)
    40V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    76.8V
  • Power - Peak Pulse
    500W