CM100TX-24S
Part number:
CM100TX-24S
manufacturer:
describe:
IGBT MOD 1200V 100A 750W
price
1
  • Configuration
    Three Phase Inverter
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 150°C (TJ)
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.25V @ 15V, 100A
  • NTC Thermistor
    Yes
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    100 A
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200 V
  • Power - Max
    750 W
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    1 mA
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    10 nF @ 10 V