CM35MXA-24S
Part number:
CM35MXA-24S
manufacturer:
describe:
IGBT MOD 1200V 35A 355W
currency:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Package / Case
    Module
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Input
    Three Phase Bridge Rectifier
  • Configuration
    Three Phase Inverter with Brake
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 150°C (TJ)
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.25V @ 15V, 35A
  • NTC Thermistor
    Yes
  • Supplier Device Package
    Module
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    35 A
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200 V
  • Power - Max
    355 W
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    1 mA
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    3.5 nF @ 10 V