CM400DY-34A
Part number:
CM400DY-34A
manufacturer:
describe:
IGBT MOD 1700V 400A 3780W
package:
ROHS status:
None
currency:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Package / Case
    Module
  • Input
    Standard
  • Configuration
    Half Bridge
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 150°C (TJ)
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.8V @ 15V, 400A
  • NTC Thermistor
    No
  • Supplier Device Package
    Module
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    400 A
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1700 V
  • Power - Max
    3780 W
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    1 mA
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    98.8 nF @ 10 V