CM50MXA-24S
Part number:
CM50MXA-24S
manufacturer:
describe:
IGBT MOD 1200V 50A 355W
price
1
specifications
  • Package / Case
    Module
  • Input
    Three Phase Bridge Rectifier
  • Configuration
    Three Phase Inverter with Brake
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 150°C (TJ)
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.25V @ 15V, 50A
  • NTC Thermistor
    Yes
  • Supplier Device Package
    Module
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    50 A
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200 V
  • Power - Max
    355 W
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    1 mA
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    5 nF @ 10 V