CPFBZ-A2C5-32.768KD12.5
Part number:
CPFBZ-A2C5-32.768KD12.5
manufacturer:
describe:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
package:
Tape & Reel (TR)
price
3000
specifications
  • Package / Case
    4-SOJ, 5.50mm pitch
  • Load Capacitance
    12.5pF
  • Size / Dimension
    0.343" L x 0.146" W (8.70mm x 3.70mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Height - Seated (Max)
    0.098" (2.50mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50 kOhms
  • Frequency
    32.768 kHz