CSM1-A1B2C3-50-20.0D16
Part number:
CSM1-A1B2C3-50-20.0D16
manufacturer:
describe:
CRYSTAL 20.0000MHZ 16PF SMD
package:
Tape & Reel (TR)
price
1000
specifications
  • Package / Case
    HC-49S
  • Load Capacitance
    16pF
  • Size / Dimension
    0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Type
    MHz Crystal
  • Operating Temperature
    -10°C ~ 70°C
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Height - Seated (Max)
    0.169" (4.30mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50 Ohms
  • Frequency
    20 MHz