CSM4Z-A2B3C3-180-4.0D18
Part number:
CSM4Z-A2B3C3-180-4.0D18
manufacturer:
describe:
CRYSTAL 4.0000MHZ 18PF SMD
package:
Tape & Reel (TR)
price
1000
specifications
  • Package / Case
    HC-49S
  • Load Capacitance
    18pF
  • Size / Dimension
    0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Type
    MHz Crystal
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Height - Seated (Max)
    0.138" (3.50mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    180 Ohms
  • Frequency
    4 MHz