CSM4Z-A2B3C3-60-8.0D18
Part number:
CSM4Z-A2B3C3-60-8.0D18
manufacturer:
describe:
CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD
  • Load Capacitance
    18pF
  • Size / Dimension
    0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height - Seated (Max)
    0.138" (3.50mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60 Ohms
  • Frequency
    8 MHz