CTF6-A2C5-32.768KD12.5
Part number:
CTF6-A2C5-32.768KD12.5
manufacturer:
describe:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF TH
currency:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Package / Case
    Cylindrical Can, Radial
  • Load Capacitance
    12.5pF
  • Size / Dimension
    0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Height - Seated (Max)
    0.236" (6.00mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50 kOhms
  • Frequency
    32.768 kHz