CU0131100JAT2A\5K
Part number:
CU0131100JAT2A\5K
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 0201
package:
Tape & Reel (TR)
price
5000
specifications
  • Tolerance
    ±5%
  • Features
    Ultra Low ESR
  • Voltage - Rated
    25V
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Temperature Coefficient
    C0G, NP0
  • Size / Dimension
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Thickness (Max)
    0.013" (0.33mm)
  • Capacitance
    10 pF