CU10Y11R0BAT2A
Part number:
CU10Y11R0BAT2A
describe:
CAP CER 1PF 16V C0G/NP0 01005
package:
Tape & Reel (TR)
price
40000
specifications
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Voltage - Rated
    16V
  • Size / Dimension
    0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Thickness (Max)
    0.009" (0.22mm)
  • Capacitance
    1 pF