CWR11HC106KCC
Part number:
CWR11HC106KCC
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP TANT 10UF 10% 15V 2312
package:
Tape & Reel (TR)
ROHS status:
None
price
500
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Features
    High Reliability
  • Package / Case
    2312 (6032 Metric)
  • Size / Dimension
    0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Type
    Molded
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.5Ohm
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height - Seated (Max)
    0.098" (2.50mm)
  • Failure Rate
    C (0.01%)
  • Capacitance
    10 µF
  • Voltage - Rated
    15 V