CX532Z-A2B3C5-70-8.0D18
Part number:
CX532Z-A2B3C5-70-8.0D18
manufacturer:
describe:
CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD
package:
Tape & Reel (TR)
price
1000
  • Load Capacitance
    18pF
  • Size / Dimension
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height - Seated (Max)
    0.059" (1.50mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70 Ohms
  • Frequency
    8 MHz