CX5Z-A0B2C5-50-16.0D18
Part number:
CX5Z-A0B2C5-50-16.0D18
manufacturer:
describe:
CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD
package:
Tape & Reel (TR)
price
1000
specifications
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Load Capacitance
    18pF
  • Size / Dimension
    0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Type
    MHz Crystal
  • Operating Temperature
    -10°C ~ 60°C
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Height - Seated (Max)
    0.051" (1.30mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50 Ohms
  • Frequency
    16 MHz