CX5Z-A1B2C5-40-24.0D18
Part number:
CX5Z-A1B2C5-40-24.0D18
manufacturer:
describe:
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
  • Load Capacitance
    18pF
  • Size / Dimension
    0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
  • Operating Temperature
    -10°C ~ 70°C
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height - Seated (Max)
    0.051" (1.30mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40 Ohms
  • Frequency
    24 MHz