CX635A-A5B2C3-40-18.432D13
Part number:
CX635A-A5B2C3-40-18.432D13
manufacturer:
describe:
CRYSTAL 18.4320MHZ 13PF SMD
package:
Tape & Reel (TR)
price
1000
specifications
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Load Capacitance
    13pF
  • Size / Dimension
    0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Type
    MHz Crystal
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 70°C
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Height - Seated (Max)
    0.043" (1.10mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40 Ohms
  • Frequency
    18.432 MHz