DF0 S1-LHV20MC28
Part number:
DF0 S1-LHV20MC28
manufacturer:
describe:
XTAL OSC OCXO 20.0000MHZ HCMOS
package:
ROHS status:
None
currency:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Size / Dimension
    0.571" L x 0.358" W (14.50mm x 9.10mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Output
    HCMOS
  • Type
    OCXO
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 70°C
  • Frequency Stability
    ±20ppb
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Height - Seated (Max)
    0.272" (6.90mm)
  • Frequency
    20 MHz