ESDA25SC6Y
Part number:
ESDA25SC6Y
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
TVS DIODE 24VWM 51VC SOT23-6
package:
Tape & Reel (TR)
price
3000
specifications
  • Package / Case
    SOT-23-6
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Type
    Zener
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 150°C (TJ)
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    10A (8/20µs)
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    24V
  • Supplier Device Package
    SOT-23-6
  • Unidirectional Channels
    4
  • Voltage - Breakdown (Min)
    25V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    51V
  • Power - Peak Pulse
    300W