ESDA5V3SC6Y
Part number:
ESDA5V3SC6Y
describe:
TVS DIODE 3VWM 21VC SOT23-6
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 150°C (TJ)
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    22A (8/20µs)
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    3V
  • Voltage - Breakdown (Min)
    5.3V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    21V
  • Power - Peak Pulse
    400W