ESDA6V1SC6Y
Part number:
ESDA6V1SC6Y
describe:
TVS DIODE 5.2VWM 19VC SOT23-6
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 150°C (TJ)
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    18A (8/20µs)
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    5.2V
  • Voltage - Breakdown (Min)
    6.1V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    19V
  • Power - Peak Pulse
    400W