EXB-14V160JX
Part number:
EXB-14V160JX
CLASSIFICATION:
describe:
RES ARRAY 2 RES 16 OHM 0302
package:
Tape & Reel (TR)
price
10000
specifications
  • Resistance (Ohms)
    16
  • Tolerance
    ±5%
  • Power Per Element
    31mW
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Pins
    4
  • Package / Case
    0302 (0805 Metric), Convex, Long Side Terminals
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.031" L x 0.024" W (0.80mm x 0.60mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package
    0302
  • Height - Seated (Max)
    0.018" (0.45mm)